Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe

24 stycznia 2015r. w województwie warmińsko – mazurskim rozpoczęły się ferie zimowe. To czas odpoczynku, spotkań z kolegami i radosnych zabaw na śniegu. Na całe szczęście zima tego roku dopisała, więc na pewno nie jedno dziecko oddało się wesołym zabawom śnieżnym. Jak bezpiecznie w czasie nich się zachować, powiedzieli swym kolegom uczniowie klasy 4a.

23 stycznia czwartoklasiści zaprezentowali społeczności szkolnej apel poświęcony bezpieczeństwu w czasie ferii zimowych. Zabawne wierszyki przeplatane były równie zabawnymi piosenkami. Wychowankowie pani Merskiej podsunęli wszystkim kilka pomysłów na ciekawe wykorzystanie tego czasu: na świeżym powietrzu można ulepić bałwana, stoczyć bitwę na śnieżki, pojeździć z górki na sankach i nartach, czy wybrać się na kulig i lodowisko. W ich wykonaniu zobaczyliśmy też m.in. śniegową sambę i walczyka na łyżwy. Po przedstawieniu nadszedł czas na zasady, którymi należy się kierować, aby nikomu nie stała się krzywda podczas białego szaleństwa. Wszyscy z uwagą ich wysłuchali, dlatego też mamy nadzieję, że po feriach spotkamy się cali i zdrowi, a przede wszystkim wypoczęci i z zapałem do dalszej pracy.

Uczniowie klasy 4a świetnie się zaprezentowali – każdy w przedstawieniu odegrał swoją rolę wzorowo. Przygotował ich pani Barbara Merska.

Barbara Merska