Festyn "Uśmiechnięte cztery łapy"

W piątek 2 X 2015 uczniowie kl. IIc i IVa wzięli udział w festynie zorganizowanym przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oraz Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Była to nagroda za udział w ubiegłorocznej akcji "Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę", podczas której uczniowie (pod opieką wychowawczyń p. Małgorzaty Zackiewicz i p. Aliny Przyborowskiej) zbierali karmę dla psów i kotów ze schronisk.

Głównym celem festynu było uwrażliwienie na potrzeby zwierząt oraz kształtowanie odpowiednich postaw wobec czworonogów. Dzieci miały okazję uczestniczyć w spotkaniach ze zwierzętami i ich opiekunami, odwiedzić stoiska m.in. straży miejskiej, weterynarzy, TOZ w Ełku, schroniska "Green House" oraz animatorów akcji "Zerwijmy Łańcuchy". Poza tym czekało na nie wiele atrakcji, niespodzianek, gier, miasteczko zabaw oraz wspólne ognisko. Podczas festynu wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego "Uśmiechnięte cztery łapy". Na konkurs wpłynęło prawie 600 prac, a komisja nagrodziła 60 najlepszych, wśród których znalazły się prace Sebastiana Szumskiego z kl. IIc i Leny Pijanowskiej z kl. IVa. Tego dnia mieliśmy okazję spotkać wójta gminy Prostki pana Mirosława Orłowskiego, który pogratulował nam udziału w tak ważnej akcji. Dziękujemy za pomoc panu Wojciechowi Cybulskiemu (obecnemu wychowawcy kl. IVa).