Koncert "Festiwal Pokoju 3" - musisz to obejrzeć

VIDEO    PHOTOS

Szkoła Podstawowa w Prostkach - "Piosenką tańcem i słowem - jesteśmy za pokojem"

W ramach projektu naszej szkoły "Świat, to my" Programu English Teaching Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA, we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury odbył się koncert "Festiwal Pokoju". Była to już trzecia edycja tego wydarzenia.

W imieniu pana wójta Gminy Prostki, zebranych przywitała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury - pani Ewa Ratkiewicz. W koncercie wzięli udział nie tylko lokalni artyści: uczniowie szkoły, absolwenci (Karolina Pisowacka, Sandra Bajkiewicz, Marta Merska i Maja Walaszek), mieszkańcy Prostek (pan Grzegorz Kacperski oraz pan Rafał Wilczewski), zespół taneczny "Perełki" z Gminnego Ośrodka Kultury), ale również  tancerki hip hopu z Grajewa oraz była wokalistka zespołu bluesowego z Gdańska, pani Natalia Breza. Całość prowadziła absolwentka szkoły Marta Merska. Nad techniczną stroną koncertu czuwał pan Lech Karwowski. W przygotowanie koncertu włączyli się również rodzice (pani Emilia Brolek oraz pani Jolanta Bałdyga), przygotowując swoje najmłodsze pociechy.

Zgromadzeni licznie mieszkańcy naszej gminy mieli okazję usłyszeć utwory wesołe, jak i  pełne zadumy, zachęcające do czynienia dobra innemu człowiekowi. Piosenki przeplatane były wierszami o pokoju na świecie. Niektóre z nich były napisane przez dzieci z całego świata. Dyrektor szkoły, pan Jarosław Ćwik podzielił się swoją refleksją o tym, że pokój, to jest również to, co nas otacza, co można budować poprzez dobre słowo i uśmiech.

"Na  miły Bóg ... życie nie tylko po to jest, by brać, życie nie po to, by bezczynnie trwać i aby żyć siebie samego trzeba dać ...." głoszą słowa piosenki "Tolerancja" śpiewanej przez uczestniczkę koncertu. Wydaje się, że zarówno występujący artyści, jak i zgromadzona publiczność, wszyscy "dali siebie samych", aby piosenką, tańcem i słowem oraz swoją obecnością na koncercie opowiedzieć się za pokojem na świecie.

Koordynator projektu  - Barbara Walaszek