Dzień Papieski 2015

„Rodzina jest pierwszą i podstawową szkołą miłości…”

Jan Paweł II

16 października 2015r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Papieskiego. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Jan Paweł II - Patron Rodziny”.

Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu szkół noszących imię Jana Pawła II. Po pieśni głos zabrał dyrektor naszej szkoły, a po nim nasi goście. Wszyscy mówcy opowiadali o swoich spotkaniach z Ojcem Świętym, cytowali słowa naszego patrona, dzielili się z nami swymi przemyśleniami.

Po wystąpieniach głos oddano społeczności uczniowskiej. Tego dnia piątoklasiści i szóstoklasiści przypomnieli zgromadzonym kilka faktów z życia naszego wielkiego rodaka. Zwrócili oni też uwagę odbiorców na słowa papieża, który z całym przekonaniem twierdził, że „Rodzina też jest pierwszą i podstawową szkołą miłości społecznej. Trzeba uczynić wszystko, ażeby ta SZKOŁA mogła pozostawać sobą. Równocześnie zaś rodzina musi być na tyle silna Bogiem - czyli miłością wzajemną wszystkich, którzy ją tworzą - że potrafi pozostać ostoją dla człowieka pośród wszystkich niszczycielskich prądów i bolesnych doświadczeń.”

Spotkanie podsumowała przewodnicząca Rady Rodziców pani Katarzyna Wiśniewska, która podkreśliła, że wzajemny szacunek, miłość i ciepła, rodzinna atmosfera to czynniki sprzyjające właściwemu rozwojowi każdego człowieka.

W dzisiejszym dniu znów nasze myśli i serca powędrowały ku Ojcu Świętemu. Mimo że nie ma go już wśród nas, nadal nas obdarowuje – dobrą radą, cennym wnioskiem, złotą myślą. Na zawsze pozostanie on w naszych sercach. Dziękujemy Bogu, że mogliśmy żyć w czasach, kiedy ten wielki Polak kierował owczarnią Chrystusa.