XV pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

8 października 2015 r. uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Tegoroczne spotkanie przebiegło pod hasłem : „ Jan Paweł II – patron rodziny”.

Wyjechaliśmy z Prostek 7 października o godzinie 2200. W pielgrzymi nastrój wprowadził wszystkich nauczyciel historii – pan Wojciech Cybulski. Opowiedział o powstaniu klasztoru w Częstochowie i jego burzliwej historii. Podróż minęła spokojnie. Około godziny 500 dojechaliśmy do celu – ujrzeliśmy Jasną Górę. Pielgrzymowanie rozpoczęliśmy od nawiedzenia kaplicy Cudownego Obrazu. O godzinie 600 uczestniczyliśmy w Odsłonięciu Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Był to czas zadumy, modlitwy i przedstawienia Pani Jasnogórskiej naszych próśb, intencji i podziękowań. Po modlitwie i śniadaniu zwiedziliśmy klasztor ojców paulinów. O godzinie 1100 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta z udziałem pocztów sztandarowych (około 400 ). Mszę celebrował opiekun i duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II – ks. Biskup H. Tomasik. Na placu celebry zgromadziło się około 20 tys. uczniów, nauczycieli i rodziców. Mimo zmęczenia, i drobnych niedogodności, wszyscy trwaliśmy na modlitwie. Po głównych uroczystościach udaliśmy się na obiad. Posiłek zjedliśmy w stołówce Akademii Jana Długosza. Gorąca czekolada i kawa dla dorosłych postawiła wszystkich na nogi. Nasz pobyt na Jasnej Górze zakończyliśmy zakupem pamiątek i zwiedzaniem klasztornych muzeów. Z Bożą pomocą, około godziny 2300, szczęśliwie wróciliśmy do Prostek.

Organizatorów tegorocznej pielgrzymki – Joannę i Wojciecha Cybulskich wspierali: Justyna Kurzątkowska (pracownik szkoły) oraz mamy: pani Katarzyna Wiśniewska (przewodnicząca Rady Rodziców), pani Regina Szrage, pani Beata Gentek, pani Beata Jarocka. W sposób szczególny chcielibyśmy podziękować tym, którzy dofinansowali wyjazd uczniów do Częstochowy. Składamy serdeczne Bóg zapłać darczyńcom:

• Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach;
  • Panu  Przemysławowi Kondraciuk  - właścicielowi Tartaku w Prostkach;
  • Caritas Diecezji Ełckiej;
  • Ks. Henrykowi Śmiarowskiemu – proboszczowi parafii p.w. św. Antoniego w Prostkach;
  • Pani Ewie Radkiewicz – dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Prostkach;
  • Pani Beacie Gentek.

Dziękujemy Bogu i Czarnej Madonnie za czas pielgrzymowania.