Rajd rowerowy

28 października 2015 roku – my – uczniowie klasy Via wybraliśmy się na rajd rowerowy. Naszymi opiekunami były – organizatorka rajdu pani Joanna Cybulska i pani Emilia Sulewska.

Pierwszym celem wyprawy był cmentarz żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej. Tu posprzątaliśmy groby, zapaliliśmy znicze i oddaliśmy hołd poległym żołnierzom. Wspólne, pamiątkowe zdjęcie zakończyło nasz pobyt w Kosówce. Następnie wyruszyliśmy nad jezioro w Toczyłowie. Wszystkich zachwycił przepiękny, jesienny krajobraz. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się w kierunku Bogusz – i Słupa Granicznego. Po drodze czekał nas mini tor przeszkód. Musieliśmy zejść z rowerów i pieszo przejść przez wycięty las. Kiedy dotarliśmy do Słupa Granicznego, rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski. Smaczny posiłek wszystkich rozweselił. Rozpoczęła się zabawa w podchody. Było bardzo śmiesznie.

Zmęczeni ale w doskonałych nastrojach około godziny 1500  wróciliśmy do szkoły. Wszyscy zgodnie orzekli, że chcieliby częściej uczestniczyć w tego typu wyprawach.