Dzień Mandarynki

Owocowy zawrót głowy

Dnia 26  listopada 2015 r. nasza szkoła wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Prostkach zorganizowali dzień mandarynki. Po raz kolejny  Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami p. Barbarą Merską i p. Agnieszką Purzeczko promowali zdrowe odżywianie wśród społeczności szkolnej i nie tylko. Tym razem przygotowaliśmy owocowe sałatki, w których dominowały owoce cytrusowe. Łakocie zostały przygotowane przede wszystkim z mandarynek, ale znalazły się tam również banany, kiwi i winogrona. Całość została skropiona sokiem z cytryny i miodem lipowym - jednym słowem samo zdrowie. Kolorowe i smaczne sałatki owocowe cieszyły się wzięciem, gdyż każdy wie, że witaminy poprawiają nasz wygląd, uodparniają  na stres i choroby. Poprawiają wytrzymałość fizyczną, pozwalają lepiej i szybciej się uczyć. Najlepszym pożywieniem spod znaku witaminy C są surowe owoce i warzywa. Zalecana dzienna dawka tej witaminy to ok. 70 mg.

Jedzcie owoce i warzywa!!!

Cały dochód ze sprzedaży tych smakołyków przeznaczyliśmy na pomoc Sebastianowi. Wszystkim sponsorom dziękujemy i zachęcamy do niesienia pomocy innym.

Agnieszka Purzeczko