Rodzinne kolędowanie

"Mieści się w żłobie nieograniczony,

w pieluszki spowity, na sianku złożony.

Choć mu zimno, nie narzeka,

chętnie cierpi dla człowieka.

Zniża swój majestat Król całego świata,

Opuszcza tron nieba i z ludźmi się brata..."

Nie ma w kalendarzu dni bardziej uroczych, kiedy to tradycja łączy się ze współczesnością, a rodzinna przeszłość z teraźniejszością. Gdy odżywają zapamiętane z dzieciństwa świąteczne zwyczaje, gdy dajemy się ponieść atmosferze pełnej duchowych wzruszeń, domowego ciepła i harmonii.

W niedzielne popołudnie - 10 I 2016 w świetlicy szkolnej odbył się koncert "Rodzinne kolędowanie".  Wzięli w nim udział uczniowie i rodzice kl. II c. Zaproszeni goście wysłuchali najpiękniejszych polskich kolęd oraz równie pięknych, mniej znanych pastorałek przeplatanych poezją świąteczną. Po występie (nagrodzonym gromkimi brawami) wszyscy mogli włączyć się do wspólnego kolędowania przy akompaniamencie młodego zdolnego akordeonisty Bartka.Na zakończenie spotkania każdy z gości otrzymał skromny świąteczny upominek.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim gościom, że zechcieli z nami spędzić ten magiczny wieczór, a rodzicom za odwagę i ogrom pracy włożonej  w przygotowanie koncertu!!!