Zmagania wciąż trwają

Zespół PROSTKEN ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Prostek kontynuuje rozpoczętą w listopadzie 2015 roku walkę o nagrody w ogólnopolskim konkursie Tesco dla Szkół – Przyszłość na talerzu.

W ramach realizacji ścieżki specjalistycznej grupa wykonała cztery zadania: zaprojektowała i wykonała pudełko śniadaniowe, przeprowadziła kuchenne eksperymenty wykorzystując w tym celu sodę i drożdże, zorganizowała festiwal kanapkowy i wymyśliła całą serię zapiekanek, których składnikami są  resztki jedzenia.

Członkowie zespołu Prostken zorganizowali i przeprowadzili 03.03.2016 r. konferencję promującą ideę 4P, według której powinniśmy: pakować posiłek, prosić o mniejsze porcje żywieniowe, dzielić się jedzeniem z innymi  i spożywać pięć posiłków dziennie. Znajomość i przestrzeganie tych podstawowych zasad sprawi, że jedzenie będzie prawidłowo przechowywane i nie będzie się marnowało.

Prelegentami - na zorganizowanej konferencji - byli uczniowie, którzy znakomicie wczuli się w role: pani dietetyk, pani nauczycielki, pana producenta opakowań i pani pielęgniarki. W głosowaniu przeprowadzonym wśród zgromadzonych na konferencji – uczniów – największe uznanie zdobyła zasada dotycząca pakowania posiłku.

Uczniowie uczą się i bawią,  jednocześnie doświadczają trudności, których pokonanie wymaga od nich cierpliwości i wytrwałości oraz kreatywności.