Warsztaty zdobienia pisanek metodą tradycyjną

15 marca 2016 r. uczniowie klasy I b pod opieką wychowawczyni p.Agaty Nikonowicz oraz uczniowie klasy II pod opieką p. Agnieszki Karaś uczestniczyli w warsztatach zdobienia pisanek metodą tradycyjną, przeprowadzonych przez p.Teresę Romanowską – etnografa. Zajęcia odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Prostkach.

Zajęcia praktyczne poprzedzone były ciekawym wykładem, podczas którego dzieci miały okazję porozmawiać o tradycjach związanych z Wielkanocą oraz o ich nieodłącznym symbolu – pisankach. Uczniowie próbowali swoich sił w pisaniu woskiem przy pomocy lejka lub szpilki, następnie obserwowali proces barwienia i ścierania wosku. Wielkie zaangażowanie uczestników przyniosło efekty – piękne dekoracje na świąteczny stół oraz niezapomniane wrażenia.