IX Jaćwieskie Wiosenne Wojewódzkie Biegi Przełajowe w Starych Juchach

Mamy mistrza i wór medali

Dnia 23.04.2016 r. w Starych Juchach odbyły się IX Jaćwieskie Wiosenne Wojewódzkie Biegi Przełajowe. Uczniowie szkół podstawowych i  gimnazjalnych oraz nauczyciele rywalizowali na trudnych , ale malowniczo położonych trasach biegowych. Pogoda dopisała i humory również. Jak zwykle wystawiliśmy solidną ekipę i po raz kolejny odnieśliśmy sukces.

W imprezie tej wystartowało 12 szkół podstawowych.  Naszą szkołę reprezentowało 25 zawodników. Uczniowie rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyźni.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach zajęła II miejsce

W kategorii klas VI chłopców Mistrzem IX Wiosennych Wojewódzkich Biegów Przełajowych  został  Filip Chmielewski. Uczeń pobiegł znakomicie i wygrał po zaciętej walce na dystansie 1500 m. W tej samej kategorii III miejsce zajął Dariusz Kuligowski,  a VII Piotr Głębocki.

II miejsce w kategorii klas V chłopców zajął Rafał Jakubik. W tym samym biegu na III  miejscu uplasował się  Oskar Kurowski, a  Wojciech Szymanowski  był VI.  Bardzo dobrze spisały się również dziewczęta klas V. W biegu na 800 m VI miejsce zajęła Julia Niedzielewska.

Wiele punktów dla naszej szkoły wywalczyły również dziewczęta z rocznika 2005. Uczennica klasy V Oliwia Próchniak uplasowała się na III miejscu, a tuż za nią , na miejscu IV, bieg ukończyła Paulina Lewandowska. Na VI miejscu rywalizację zakończyła Gabriela Modzelewska.

Znakomicie zaprezentowali się mali sportowcy z kategorii 2006 i młodsi.  Na II stopień podium wdrapała się Aleksandra Iżbicka. Wśród chłopców w tej samej kategorii III miejsce wywalczył Patryk Gilun.

W kategorii nauczyciel III miejsce zajął  pan Andrzej Maciorowski, który dzielnie walczył na trasie biegowej i zdobył dla naszej szkoły drogocenne punkty.

W składzie naszej reprezentacji znaleźli się również : Kiluk Natalia , Dominika Rogińska, Ewa Krukowska, Wiktoria Jurczykowska, Żabińska Kaja, Sokół Dominka, Mańkowska Zuzanna, Mańczuk Bogna, Wawer Luiza, Kupiecka Oliwia, Wiktoria Jaworska, Mańkowski Hubert, Szulc Isabel, Purwin Wiktoria, Kiluk Szymon, Truszkowski Karol.

Wszyscy mali sportowcy  spisali się podczas tych zawodów na medal. Godnie reprezentowali naszą szkołę i walczyli zgodnie z zasadą fair play. Jesteśmy z Was dumni! Pamiętajcie zawsze, że wygranym  jest każdy, kto dobiegnie do mety.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!