Szalone i aktywne przerwy

Nasza szkoła od wielu lat promuje zdrowy i aktywny styl życia. Aby nie marnować ani jednej wolnej chwili pomiędzy lekcjami zorganizowano na terenie naszej placówki miejsca, gdzie nasi mali i duzi uczniowie mogą miło, zdrowo i aktywnie spędzać wolny czas.

Jednym z tych kącików jest przyszkolny ogródeczek,   w którym jesienią i wiosną, jeśli tylko pogoda na to pozwala, milusińscy mogą poszaleć. Chętnie skaczą oni na skakankach, grają w piłkę, bawią się w różne zabawy pod okiem dyżurujących nauczycieli, a na ich twarzach przez cały czas gości uśmiech. Wiatr natomiast niesie odgłosy ich szczęśliwego i radosnego śmiechu. To miejsce tętni życiem.

Przez cały rok uczniowie naszej szkoły korzystają także  z kącika sportowego zorganizowanego na holu przy sali gimnastycznej przez nauczycieli wychowania fizycznego.  W tym miejscu rozstawiony jest stół do tenisa. Wszyscy uczniowie, bez względu na płeć i wiek, chętnie grają w tenisa stołowego. Jest to doskonały sposób na aktywne i miłe spędzanie czasu między lekcjami, poza tym podnosi umiejętności gry i pozwala odstresować  się przed kolejną trudną lekcją . Pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego szkolą swoje umiejętności amatorzy sportu. Wiele godzin spędzonych przy stole owocuje bardzo dobrymi wynikami w tej dziedzinie sportu. Niewątpliwie najlepszymi graczami w ping – ponga w naszej szkole są Filip Chmielewski oraz Rafał Hołtyn.

Ten sposób spędzania wolnego czasu jest również świetną alternatywą dla uczniów przebywających na stałych zwolnieniach lekarskich, którzy bardzo chętnie sięgają po rakietki do tenisa stołowego i z innymi rówieśnikami spędzają czas zdrowo i sportowo.

Wszystkich uczniów i nauczycieli zachęcam do aktywnego spędzania czasu wolnego. Od wieków bowiem wiadomo, że „ruch jest najlepszym lekiem”.

Agnieszka Purzeczko