Aktywność to podstawa

Przez cały rok szkolny 2015/2016 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach promowała zdrowy i aktywny styl życia. Nauczyciele, wychowawcy , rodzice oraz młodzi animatorzy sportu organizowali wiele imprez sportowych .Nasi uczniowie uczestniczyli też w licznych przedsięwzięciach zorganizowanych przez naszych partnerów.

Przez cały rok szkolny po zajęciach lekcyjnych odbywały się rozgrywki sportowe klas IV – VI. Przeprowadzono rozgrywki w dwa ognie, ringo drużynowe, rzucankę siatkarską, piłkę siatkową mieszaną, palanta, piłkę nożną oraz tenisa stołowego. Celem tego przedsięwzięcia było zachęcenie naszych podopiecznych do zdrowego i aktywnego spędzania czasu wolnego w gronie rówieśników.

Nauczyciele wychowania fizycznego wraz ze swoimi zawodnikami, którzy uczęszczali na zajęcia szkolnego koła sportowego wielokrotnie wyjeżdżali na zawody sportowe różnego szczebla osiągając bardzo dobre wyniki sportowe. Uczestniczyli oni w biegach przełajowych, turniejach w piłkę nożną i piłkę siatkową oraz rozgrywkach w tenisa stołowego. Ich trud oraz wyniki sportowe promowaliśmy na gazetce szkolnej, apelach oraz stronie internetowej. Poza tym wielu z nich otrzyma stypendia sportowe Wójta Gminy Prostki oraz nagrody rzeczowe na koniec roku szkolnego. Osiągnięcia sportowe zawodników naszej szkoły dopingują innych do pracy nad sobą i aktywnego spędzania czasu wolnego.

Nauczyciele wychowania fizycznego oraz wychowawcy klas dwa razy w każdym semestrze zabrali swoich uczniów na pływalnię i do parku linowego. Poza tym każda klasa brała udział w rajdzie rowerowym. Niektóre klasy miały też kulig i biwak. W ten sposób promowaliśmy wśród uczniów różne formy spędzania czasu wolnego. Do realizacji tych przedsięwzięć zaangażowaliśmy dużą rzeszę rodziców, którzy bardzo chętnie uczestniczyli w zabawach i imprezach ze swoimi pociechami.

Nauczyciele, rodzice oraz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w otwarciu nowego szlaku rowerowego w powiecie ełckim i w Gminie Prostki. Nie zabrakło znanego kolarza, który pochodzi z Ełku, Cezarego Zamany. Sportowiec ten promuje kolarstwo w całej Polsce poprzez organizację wyścigów kolarskich oraz spotkania z młodymi ludźmi. Jest przyjacielem naszej szkoły. Po uroczystym otwarciu wszyscy wybrali się na szlak. Trasa jest położona bardzo malowniczo, ale jest bardzo trudna i wymagająca. Nikt się nie poddał, wszyscy dojechali do mety.

Agnieszka Purzeczko