Rambit - turniej klas.

1 czerwca 2016 roku był dniem wyjątkowym . W naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu.  W ten sposób promowaliśmy zdrowy i aktywny styl życia . W związku z tym zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy zmagania sportowe, w których udział wzięły drużyny z  klas IV – VI.

Dzień Sportu był podsumowaniem wielu przedsięwzięć rozpoczętych kilka miesięcy wcześniej w związku z realizacją w naszej szkole projektu „ Trzymaj formę”. Rozstrzygnięto wszystkie konkursy, rozwiązywano krzyżówki, przeprowadzono kalambury oraz zawody sportowe.

Uczniowie z niecierpliwością czekali na zawody sportowe. Nasze aktywne zmagania odbyły się na przyszkolnym boisku. Milusińscy wzięli udział w wielu zabawach i grach ruchowych. Były skoki w workach, toczenie opon, przeciąganie liny, tory przeszkód, dwa ognie, biegi sztafetowe … Nie sposób wszystkiego wymienić. Doping i śmiech słychać było w całych Prostkach. Wszystkie drużyny spisały się doskonale i otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz lody.

W czasie zmagań sportowych uczniowie naszej szkoły musieli również wykazać się znajomością książek i poprawnie rozwiązać test. W poniedziałek i we wtorek w bibliotece szkolnej trwały podróże po literaturze, w czasie których czytane były dzieciom teksty „Opowieści z Narnii”. Lew, czarownica i stara szafa”, a także „Dynastia Miziołków”. Jeśli ktoś słuchał bardzo uważnie, nie miał problemu z odpowiedzią na pytania.

Wreszcie  nadszedł czas na kalambury. Tutaj kilkuosobowe drużyny ze wszystkich klas musiały wykazać się znajomością wielu powiedzeń, haseł związanych ze sportem, zdrowym odżywianiem oraz polskimi sportowcami. Kalambury były również doskonałą okazją do promowania w naszej szkole czytelnictwa, dlatego też wśród haseł do odgadnięcia przez uczniów znalazły się postaci z książek oraz tytuły popularnych bajek i baśni.  To nie było łatwe zadanie! Hasła były trudne, ale wszyscy poradzili sobie z tym zadaniem. Odpowiadali na wylosowane hasła śpiewająco i zdobyli cenne punkty dla drużyn.

Atrakcją tego dnia były też krzyżówki o tematyce zdrowotnej i sportowej. Uczniowie bez problemów rozwiązali je, co oznacza, że nasza praca owocuje zarówno w szkole jak i poza nią.

Czas umilała również świetna muzyka wykonawców z całego świata.

Jak zwykle nie zawiedli rodzice. Pomagali przy przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy. To już stało się tradycją, że rodzice naszych podopiecznych bardzo aktywnie włączają się w życie szkoły i odwiedzają nas, za co z całego serca dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy.

To był wspaniały dzień!!! Pogoda dopisała. Wszyscy doskonale bawili się , a na twarzach przez cały czas gościły uśmiechy. Koordynatorem tego spotkania była pani Agnieszka Purzeczko, a współorganizatorem pani Barbara Merska i pan Andrzej Maciorowski. Przy realizacji tego przedsięwzięcia pomagali nauczyciele i wielu rodziców. Pomagali też pracownicy GOK- u w Prostkach. Dzięki współpracy udało nam się osiągnąć założony cel. Uczniowie ciekawie i pożytecznie spędzili czas w szkole.

Wszystkim dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy!!!

Pamiętajcie także, że aktywność i zdrowe oraz racjonalne odżywianie to podstawa naszego zdrowia.

Agnieszka Purzeczko