Koncert Festiwal Pokoju 4

PHOTOS      VIDEO

Niech wszystkie dzieci walczą o pokój na świecie.

W czasie Dni Prostek 2016 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach wystąpiła z czwartym z kolei koncertem "Festiwal Pokoju". Uczniowie przedstawili tańce i piosenki z różnych krajów i tym samym opowiadając się za pokojem na świecie.

Dzieci z klas pierwszych zatańczyły walc Ludwika XV, klasy II i III wystąpiły z tańcami przy dziecięcych piosenkach angielskich. Uczniowie klas starszych zaprezentowali popularne utwory z krajów anglojęzycznych, taniec kwiatów przy piosence wietnamskiej oraz walc  do utworu ormiańskiego kompozytora Arama Chaczaturiana.

Wydaje się, że ważne jest, aby dzieci i te duże i te małe miały świadomość, że pokój na świecie, o który trzeba walczyć,  nie jest gdzieś tam, w Afryce, czy na Bliskim Wschodzie, ale tu u nas: w domu, w szkole, na podwórku, w naszej miejscowości. Tu się wszystko zaczyna. Tu kształtuje się charakter człowieka i jego postawa wobec świata i bliźniego. Tym bardziej ogromne podziękowania należą się tym dzieciom i ich rodzinom, którzy pomimo dokuczliwego upału wzięli udział w tym przedsięwzięciu.

Czwarty koncert "Festiwal Pokoju" obył się w ramach kontynuacji projektu "Świat, to my" Programu English Teaching Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA.

na facebooku