Dowiedzieć się tyle, aby zrozumieć i mówić całą prawdę

Z takim przeświadczeniem rozpoczęła swój udział w projekcie „Rozmawiajmy o uchodźcach”  grupa szóstoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Prostek.  Praca projektowa potrwa do listopada 2016 roku i zakończy się grudniowym podsumowaniem.

Nasi uczniowie coraz częściej spotykają się  z stereotypami czyli uogólnieniami całej społeczności , tworzonymi na podstawie opinii czy faktów dotyczących jedynie poszczególnych członków grupy.  Chcąc poznać złożoną całość zagadnienia związanego z uchodźstwem, zaczęli od zapoznania się z najważniejszymi informacjami, opiniami  kompetentnych ludzi i właściwych organizacji – w tym ich przedstawicieli - na temat uchodźstwa w Polsce.

Na pytania: Kim są uchodźcy ? Kim są imigranci ekonomiczni ? Skąd przybywają uchodźcy ? Jak przyznaje się status uchodźcy ? Na jaką pomoc mogą liczyć cudzoziemcy otrzymujący status uchodźcy ?,  prostkowscy szóstoklasiści znają już odpowiedzi. Na inne pytania związane z uchodźstwem, mają nadzieję poznać wkrótce.

Szkolny koordynator projektu „Rozmawiajmy o uchodźcach” – Michałowska Krystyna