Spotkanie Wielkanocne

Święta Wielkanocne to najstarsze i najważniejsze święta chrześcijańskie upamiętniające Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W naszej szkole pielęgnowane są chrześcijańskie tradycje religijne, dlatego też 16 kwietnia 2014r. społeczność szkolna obejrzała wzruszające Misterium Męki Pańskiej, które przygotowali uczniowie klas II a i b pod kierunkiem swoich wychowawczyń: pań Małgorzaty Zackiewicz i Elżbiety Cieciuch.

Wprowadziło nas ono w podniosły i refleksyjny nastrój Wielkiego Tygodnia, który rozpoczął się następnego dnia. Drugoklasiści przywołali fragmenty z Pisma Świętego opisujące skazanie na śmierć i ukrzyżowanie Jezusa. Obraz ten dopełniły wspaniałe pieśni wykonane przez naszych młodych artystów i przepiękna scenografia  przedstawiająca ogród oliwny, jakże bardzo kontrastujący z przebiegiem tych tragicznych wydarzeń. Na przedstawienie licznie przybyli rodzice naszych uczniów, co nas bardzo cieszy.

Po spektaklu zostały wręczone nagrody dla laureatów konkursów na  najładniejszą kartkę wielkanocna, pisankę i palmę. Wpłynęło wiele prac, które oceniane były na poziomie klas I, II, III, IV, V, i VI w dwóch kategoriach: praca rodzinna i samodzielna. Oto wyniki:

KLASY

Julia Sipka

KATEGORIA INNE

Julia Jurczykowska

Po spotkaniu w sali gimnastycznej wszyscy zgromadzeni przenieśli się na hol szkolny, gdzie rodzice naszych podopiecznych przygotowali potrawy związane z Wielkanocą. Nie zabrakło bab i mazurków. Stoły uginały się. Druga część spotkania była też okazją do nabycia pisanek, palm, kartek świątecznych i stroików, które wykonali rodzice ze swoimi dziećmi. Wszyscy stanęli na wysokości zadania, za co serdecznie dziękujemy i oczywiście zapraszamy do dalszej współpracy.

Barbara Merska