Zakończyliśmy swój udział w projekcie "Szkoła Tolerancji"

We  wszystkich  szkołach  niech  panuje  duch  koleżeństwa  i  wzajemnego  szacunku.

Łowicz    1999 r.                                                                               Jan Paweł II

W trakcie udziału w projekcie "Szkoła tolerancji", na wybranych lekcjach historii i społeczeństwa, uczniowie omawiali - wspólnie z nauczycielem -  kwestie związane z tolerancją. Pracowali nad wyjaśniem pojęciem tolerancja.  Prowadzili rozmowę dotyczącą historii mniejszości narodowych i mniejszości etnicznych w Polsce. Starali się - wspólnie - odpowiedzieć na pytanie: Jak wygląda tolerancja w naszej szkole ?. Była również okazja, aby obejrzeć i wysłuchać "Wywiad z Elsim", stanowiący opowieść młodego człowieka o jego doświadczeniu uchodźczym. Pięć uczennic z klasy VIB uczestniczyło w Wirtualnym Festiwalu Wielokulturowym. Na zakończenie uczniowie klasy VB nakręcili 1-minutowy film, który można znaleźć na stronie    https://www.youtube.com/watch?v=WSgFkXyZm-0 .

Michałowska Krystyna - szkolny koordynator projektu "Szkoła tolerancji"