Czym jest kotylion?

Okres karnawału to wspaniały czas. To właśnie wtedy odbywają się potańcówki, bale, zabawy. W styczniu 2014r. w naszej szkole odbyły się dwa bale karnawałowe, na które uczniowie przygotowali kotyliony.

Czy wiecie czym jest kotylion? Kotylion to zbiorowa zabawa taneczna, w czasie której pary tancerzy noszą ozdobne oznaki, przypięte do piersi, zwane też kotylionami. Zazwyczaj są to wzorowane na orderach małe wstążeczki lub kokardy. Pary jednakowych kotylionów są na początku zabawy rozdzielane między tancerzy i tancerki - zabawa polega na tym, aby posiadacze jednakowych kotylionów odnaleźli się w sali i tańczyli parami. Takie właśnie pląsy z kotylionami zaplanowały organizatorki naszych balów karnawałowych. Dlatego też bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie, którzy na początku dowiedzieli się czym one są, a potem wykonali ich ogromną ilość. Oczywiście te symbole karnawałowe zostały wykorzystane w czasie imprez. Podczas poszukiwania swojej pary było dużo śmiechu, ale też i dobrej zabawy. No i właśnie o to chodziło!

Jak widzimy, w bibliotece szkolnej można się czegoś ciekawego dowiedzieć, ale też i rozwinąć swoje uzdolnienia plastyczne.