Projekt " Umiem pływać 2017"

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach po raz kolejny  uczestniczy w projekcie „  Umiem pływać”. Projekt ten skierowany jest do uczniów klas I – III szkół podstawowych. Współorganizatorami tego przedsięwzięcia są Warmińsko – Mazurska Federacja Sportu oraz Gmina Prostki.

Wiosenna edycja projektu „ Umiem pływać 2017” realizowana jest w naszej szkole od 31.03.2017 r. do 10.06.2017r. Uczestniczy w niej 42 uczniów z  klas I – III. Dzieci podzielone są na cztery grupy. Każdy uczeń  pobiera 20 lekcji pływania pod czujnym okiem instruktorów pływania.   Zajęcia odbywają się w piątki i soboty na pływalni w Ełku.

Zajęcia te są doskonałą formą zdrowego i aktywnego spędzania czasu wolnego od zajęć szkolnych. Pozwalają na wyrównanie szans edukacyjnych dzieci z małych miasteczek oraz wsi.         Promują  zdrowy i aktywny styl życia. Wpływają pozytywnie na prawidłową postawę ciała oraz relacje z rówieśnikami. Są doskonałym sposobem na wyłonienie talentów pływackich oraz zachęcenie dzieci do korzystania z  tej formy aktywności ruchowej . Zajęcia w ramach projektu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim propozycja  skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania,  ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki . Dzieciaki edukowane są w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych.

Upowszechnianie aktywności fizycznej, usportowienie dzieci, popularyzacja sportu, to bardzo istotne i skuteczne elementy procesu edukacji i wychowania młodego pokolenia.

Wszyscy uczestnicy projektu „ Umiem pływać” są zadowoleni z udziału  w tym przedsięwzięciu. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych na basenie, bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej. Miło spędzają czas , a uśmiech ciągle gości na ich buziach.

Dziękujemy Warmińsko –Mazurskiej Federacji Sportu oraz Gminie Prostki za umożliwienie dzieciom nauki pływania oraz aktywne i zdrowe spędzanie czasu wolnego od zajęć szkolnych na pływalni.

Nauczyciel wychowania fizycznego

Agnieszka Purzeczko