Debata

17 stycznia 2014r. w naszej szkole została przeprowadzona  debata. Wzięli w niej udział rodzice uczniów klas VI, nauczyciele uczący w tych klasach i przedstawiciele szóstoklasistów. Głównym celem spotkania było wypracowanie sposobów pomocy dzieciom przygotowującym się do sprawdzianu zewnętrznego.

Sprawdzian zewnętrzny klas VI przewidziany na 1 kwietnia 2014r. zbliża się wielkimi krokami, dlatego postanowiliśmy zobaczyć, jak szóstoklasiści są do niego przygotowani. Wszyscy wiemy, że intensywne prace trwają już od dawna, mimo to sprawdziliśmy przyrost poziomu umiejętności i wiadomości naszych podopiecznych. W tym celu dokonaliśmy szczegółowej analizy próbnych sprawdzianów wewnętrznych i próbnego sprawdzianu przygotowanego przez  wydawnictwo „Operon”. 15 stycznia 2014r. odbyło się również spotkanie nauczycieli uczących w klasach VI, w czasie którego zostały ponownie omówione wyniki testów próbnych, wyciągnięte wnioski i zaplanowane działania mające na celu podniesienie jakości naszej pracy. Wyniki analizy i wyciągnięte z niej wnioski zostały także przedstawione uczniom i ich rodzicom. Na ich podstawie wspólnie, w drodze debaty zaplanowaliśmy działania, dzięki którym nasi szóstoklasiści dobrze przygotują się do sprawdzianu.

17 stycznia 2014r. świetlica szkolna, w której odbyło się spotkanie, pękała w szwach. Przybyło na nie wielu rodziców, nauczycieli i uczniów. To znak, że wszystkim nam bardzo zależy na tym, by wyniki sprawdzianu zewnętrznego były satysfakcjonujące. Wszyscy dołożymy starań, by osiągnąć założony cel.