Znam polskie przysłowia – konkurs

10 kwietnia 2017r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs skierowany do uczniów z klas 4 zatytułowany „Znam polskie przysłowia”. Wystartowało w nim piętnaścioro dzieci. Czwartoklasiści zmierzyli się z testem, gdzie musieli wykazać się znajomością polskich przysłów.

Do zmagań można było przygotować się na wiele sposobów. Można było sięgnąć do różnych źródeł informacji np. słowników, ksiąg z przysłowiami, czy prześledzić przysłowia znajdujące się w Internecie. Ale, jak się po konkursie okazało, największą skarbnicą wiedzy naszych uczestników stali się ich dziadkowie i rodzice, którzy na co dzień posługują się przysłowiami i w ten naturalny sposób mądrości te przekazują swym potomkom. Najlepsi w tych zmaganiach okazali się:

Eryk Szamaszko, który zajął I miejsce,

Wiktor Sobolewski, który zajął II miejsce

Bartłomiej Drobisz, który zajął III miejsce.

Dodam tylko, że w czasie konkursu można było odszukać znane powiedzenia, przysłowia w słowniku frazeologicznym. Jeśli ktoś potrafił się nim posługiwać – co nie jest rzeczą łatwą – skorzystał.

Nasi laureaci za swą wiedzę i umiejętności zostali nagrodzeni. Eryk i Wiktor otrzymali audiobooki „Ania z Zielonego Wzgórza”, a Bartek książkę „Dziennik cwaniaczka”. Sponsorem nagród dla zwycięzców była dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Prostkach pani Ewa Ratkiewicz, której z całego serca dziękujemy. Nasi nagrodzeni bardzo ucieszyli się z upominków. Na pewno są one zachętą do udziału w kolejnych zmaganiach.