Przygoda z BRD się zakończyła- Finał Wojewódzki w Nidzicy

Skupienie i rozwaga, tego od ciebie droga wymaga

Jak na pewno pamiętacie, 11 kwietnia 2017r. drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach w składzie: Oskar Kurowski, Paweł Kacperski, Julia Niedzielewska i Julia Zawalich  zajęła I miejsce w powiece ełckim w konkursie „Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego”. Po udanych eliminacjach, 11 maja 2017r. o godz. 6:00 spod Urzędu Gminy Prostki pojechaliśmy na rozgrywki wojewódzkie do Nidzicy.

Po przybyciu na miejsce zarejestrowaliśmy się i odebraliśmy kamizelkę odblaskową oraz numer drużyny i zawodnika. O godzinie 8:30 poszliśmy na śniadanie, po zregenerowaniu sił mieliśmy czas na odpoczynek po podróży. O 10:00 nastąpiło uroczyste rozpoczęcie „Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa Drogowego”, natomiast po ceremonii mieliśmy kilka minut dla siebie. Wybiła godzina 10:20, przyszedł czas na pierwszą konkurencję, czyli test ze znajomości ruchu drogowego. Trwał on 45 min., a po nim mieliśmy odrobinę czasu na przebranie się w kamizelki i dojście na miejsce kolejnych  zmagań, czyli jazdy sprawnościowej rowerem po miasteczku ruchu drogowego.

Po dwóch konkurencjach udaliśmy się na pyszny obiad. Gdy byliśmy najedzeni, poszliśmy na najbardziej stresującą, ale najbardziej potrzebną konkurencję, czyli pierwszą pomoc. Wiadomo nam od nauczycieli, że jeżeli udzielimy jak najszybciej pomocy poszkodowanemu, to ma on większe szanse na przeżycie albo powrót do zdrowia. W tym zmaganiu chodziło o to, aby udzielić pomocy poszkodowanym w wypadku rowerowym. Po 5 minutach ciężkiej walki o punkty wyszliśmy z sali - zdobyliśmy 14/20pkt. Po trzeciej konkurencji przyszedł czas na czwartą i ostatnią, czyli tor przeszkód. Było to najtrudniejsze zadanie ze wszystkich, ale sobie poradziliśmy.

Po zmaganiach komisja poszła się naradzić, a my z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki. Każdy w głębi duszy miał nadzieję, że wygramy. Gdy nadszedł czas ogłoszenia wyników trzymaliśmy kciuki za wygraną, ale nie wszystko poszło po naszej myśli. Zwycięska drużyna pochodzi ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy, a nasza szkoła zajęła 14 miejsce na 18 drużyn.

My nie czujemy się przegrani, ponieważ zdobyliśmy bardzo duże doświadczenie. Oczywiście gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok.  :)

Skład drużyny:

1. Julia Niedzielewska- kl. 6b