X Jaćwieskie Wiosenne Biegi Przełajowe w Starych Juchach

Dnia 06.05.2017 r. w Starych Juchach odbyły się X Jaćwieskie Wiosenne Wojewódzkie Biegi Przełajowe. Uczniowie szkół podstawowych i  gimnazjalnych oraz nauczyciele rywalizowali na trudnych , ale malowniczo położonych trasach biegowych. Pogoda jak zwykle dopisała i humory również. Wystawiliśmy solidną ekipę i po raz kolejny odnieśliśmy sukces.

W imprezie tej wystartowało 12 szkół podstawowych.  Naszą szkołę reprezentowało 24 zawodników. Uczniowie rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyźni.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach zajęła III miejsce .

W kategorii klas V chłopców III miejsce zajął Karol Truszkowski. Uczeń pobiegł znakomicie i walczył do końca na dystansie 800 m. W kategorii dziewcząt, na tej samej trasie,  najlepiej pobiegła Nikolina Pycz, która uplasowała się na VII miejscu.

IV miejsce w kategorii klas IV chłopców zajął Patryk Gilun. W tym samym biegu na VII  miejscu uplasował się  Filip Kukier. Bardzo dobrze spisały się również dziewczęta klas IV. W biegu na 800 m V miejsce zajęła Aleksandra Iżbicka, a VI była Alicja Lachowicz. Na VII miejscu  uplasowała się Joanna Sobczak.

Znakomicie zaprezentowali się mali sportowcy z kategorii 2007 i młodsi.  Na III stopień podium wdrapał się Mateusz Zawalich. Wśród dziewcząt w tej samej kategorii VI miejsce wywalczyła Oliwia Gentek, a VII  miejsce zajęła Martyna Wierzbicka.

W składzie naszej reprezentacji znaleźli się również : Dominika Rogińska, Wiktoria Jurczykowska, Próchniak Oliwia, Sokół Dominka, Julia Niedzielewska, Mańkowska Zuzanna, Mańkowski Hubert, Szulc Isabel, , Kiluk Szymon, Szymon Gentek, Dawid Wiatrak, Oliwia Kudzin, Patrycja Mieczkowska, Michał Wiśniewski, Kuligowski .

Wszyscy mali sportowcy  spisali się podczas tych zawodów na medal. Godnie reprezentowali naszą szkołę i walczyli zgodnie z zasadą fair play. Jesteśmy z Was dumni! Pamiętajcie zawsze, że wygranym  jest każdy, kto dobiegnie do mety.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!