Trzy pokolenia - jedna rodzina

video   photos

Nic tak nie łączy pokoleń, jak muzyka i taniec. Przekonali się o tym uczestnicy konkursu tańca towarzyskiego "Trzy pokolenia  - jedna rodzina" w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach. Dzieci z Przedszkola Samorządowego, uczniowie szkoły, młodzież szkół średnich, nauczyciele, seniorzy pod opieką pani Ewy Ratkiewicz - dyrektor GOK w Prostkach - wszyscy spotkali się na wspólnej zabawie przy muzyce. Muzyka była "nie byle jaka", bo na żywo, a to dzięki wspaniałemu zespołowi muzycznemu "Jeże" (opiekunka - pani Elżbieta Wesołowska I LO w Ełku) , który stanowił połączenie sił uczniów I LO, II LO oraz Zespołu nr 5 w Ełku.

Przedszkolaki zaprezentowały taniec przy dziecięcej piosence, klasy I - III celtycki taniec "Riverdance", hip hop "Good feeling", oraz taniec z musicalu "Greese". Seniorzy zatańczyli walca. Nauczyciele, na czele z panem dyrektorem szkoły Jarosławem Ćwikiem oraz panią dyrektor przedszkola Jadwigą Lasota, walcem z "Nocy i dni" oficjalnie rozpoczęli część konkursową.

Konkurs przebiegał w trzech kategoriach: walc, rumba i rock and roll. Do tańca przygrywał zespół "Jeże" prezentując utwory pochodzące z różnych okresów: "Nothing elese matters" (lata dziewięćdziesiąte), "Still loving you" (lata osiemdziesiąte), "Rock and roll music" (lata sześćdziesiąte), "Paranoid" (lata siedemdziesiąte) oraz "Wehikuł czasu"  (lata dziewięćdziesiąte dwudziestego wieku). Różnorodność stylów muzycznych i epok przekonała uczniów, że ich rodzice, czy dziadkowie wcale nie słuchali "obciachowej " muzyki, ale były to utwory ambitne, po które sięgają teraz nie tylko osoby dorosłe, ale również i młodzież. Młodych tancerzy oceniała komisja w składzie pani Ewa Ratkiewicz (GOK Prostki) oraz panie: Ewelina Tuttas, Joanna Pomichter, Sylwia Wróblewska, Magdalena Sadowska   - Olimpijska Szkółka Tańca i Dobrych Manier (Olecko). Pierwsze miejsce zajęła para Julia Sipka i Miłosz Bernchard, drugie -  Aleksandra Mańkowska i Miłosz Zyskowski, trzecie -  Oliwia Świerczyńska i Szymon Gryn oraz wyróżnienie - Wiktoria Demiańczuk i Kamil Karpiński.

"O tańcu nie da się pisać [.........] taniec trzeba tańczyć" - Paulo Coelho "Czarownica z Portobello".

Barbara Walaszek