Gminny Konkurs Czytelniczy "Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza"

25 października odbył się GMINNY KONKURS pt. ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ  HENRYKA SIENKIEWICZA. Konkurs zrealizowany został w ramach projektu Pamiętajmy o „Potopie” dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura-Interwencje 2017.

Do konkursu przystąpiło 38 uczniów ze szkół naszej Gminy: Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach, Szkoły Podstawowej w Rożyńsku Wielkim, Szkoły Podstawowej im. Ks. Bpa Edwarda Samsela w Wiśniowie Ełckim. Konkurs został podzielony na dwie kategorie wiekowe. Do pierwszej przystąpili uczniowie klas: IV, V, VI, do drugiej uczniowie klas VII oraz II i III gimnazjum.

Punktualnie o godzinie 10: 00 uczniowie zasiedli do pisania testów w czytelni znajdującej się w Gminnej Bibliotece Publicznej. W komisji zasiadły Panie: Pani  Joanna Cybulska, Pani Iwona Sztachelska, Pani Agnieszka Klimaszewska, Pani Joanna Sztramko oraz Pani Ewa Ratkiewicz.  Zwycięzcami zostali - w kategorii klas VII oraz  II i III gimnazjum:

Kamila Graczewska – miejsce I

Dorian Dzikiewicz -  miejsce II

Wiktoria Jurczykowska – miejsce III

W kategorii klas IV, V, VI:

Alicja Dylewska- miejsce I

Marika Nowacka- miejsce II

Anna Kalinowska- miejsce III

Laureaci jak i wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe współfinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Serdeczne podziękowania kierujemy do uczniów biorących udział w konkursie oraz ich opiekunów, którzy ich przygotowali. Dziękujemy również Pani Joannie Cybulskiej za pomoc w przygotowaniu testów konkursowych, Pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej za udostępnienie czytelni w czytelni oraz Paniom zasiadającym w komisji konkursowej.