Koncert Świąteczny 2017

VIDEO - DZIADEK DO ORZECHÓW

VIDEO - KONCERT ŚWIĄTECZNY 2017

Po raz czwarty społeczność Szkoły Podstawowej w Prostkach spotkała się na szkolnym kolędowaniu. W tym roku była to szczególna okazja, ponieważ swoją obecnością zaszczycił Warmińsko - Mazurski Wicekurator Oświaty pan Wojciech Cybulski oraz Wójt Gminy Prostki pan Mirosław Orłowski.

Dyrektor szkoły pan Jarosław Ćwik powitał gości oraz zgromadzoną licznie publiczność. Koncert rozpoczęli uczniowie klas I - VI inscenizacją muzyczną opartą na utworze "Dziadek do orzechów" Piotra Czajkowskiego. Muzyka oraz taniec przepięknie przebranych wykonawców oczarowały widownię.

Następnie każda klasa zaśpiewała kolędę lub pastorałkę przygotowaną wspólnie z wychowawcą. Jak co roku, do wspólnego kolędowania, dołączył pan Grzegorz Kacperski. W czasie koncertu można było zakupić ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów i ich rodziny naszej szkoły oraz szkoły w Rożyńsku Wielkim. Dochód ze sprzedaży był przeznaczony dla potrzebujących chorych dzieci.

Wójt Gminy Prostki pan Mirosław Orłowski, składając wszystkim życzenia, zwrócił się z prośbą, żeby w tym świętym czasie nikt nie zapomniał o samotnych i potrzebujących. Warmińsko - Mazurski Wicekurator Oświaty pan Wojciech Cybulski dziękując za piękną atmosferę świąteczną, podkreślił, że Szkołę Podstawową w Prostkach wyróżnia, wśród innych szkół Warmii i Mazur, chęć dzielenia się dobrem z innymi oraz wspólnota, którą szkoła potrafi  tworzyć w środowisku lokalnym.

Serdeczne podziękowania należą się wychowawcom, którzy przygotowali swoich wychowanków: paniom Monice Czubak, Alinie Przyborowskiej, Annie Baczewskiej, Magdalena Kurzątkowskiej, Małgorzacie Zackiewicz, Emilii Cieślukowskej, Emilii Sulewskiej, Krystynie Chyc, Barbarze Walaszek, Joannie Cybulskiej, Izabeli Lelo, Katarzynie Frankiewicz, Marzannie Sobolewskiej, Annie Modzelewskiej, panu Jakubowi Lasota oraz panu Lechowi Karwowskiemu, który, jak zwykle, czuwał nad nagłośnieniem całego koncertu.

Barbara Walaszek