Dni Prostek

"Cudze chwalicie, swego nie znacie ... "

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach wzięli udział w obchodach Dni Prostek. Dzieci z klas I - III zaprezentowały Riverdance, hip hop Good feeling oraz taniec z amerykańskiego musicalu Greese. Klasy starsze pokazały tańce z konkursu tańca towarzyskiego "Trzy pokolenie - jedna rodzina": walc przy piosence Nothing else matters zespołu Metallica", rumbę przy utworze Scorpionsów Still loving you oraz rock and roll przy piosence zespołu The Beatles Rock and roll music, Tańce były przeplatane piosenkami w języku angielskim wykonywanymi przez szkolne talenty: Dominikę Jarocką, Klaudię Bajkiewicz oraz Karolinę Barwikowską.

Chwalebne jest to, że uczniowie, pomimo pięknej pogody i licznych atrakcji oraz stoisk czekających na nich, zechcieli promować siebie oraz szkołę w tym dorocznym wydarzeniu. Szczególne podziękowania należą się rodzicom, którzy dowieźli dzieci z okolicznych wsi, jako że występ oglądali nie tylko rodzice oraz lokalna społeczność, ale również i goście z Anglii.

Barbara Walaszek