Bilet do stacji ŻYCIE dla afrykańskiego dziecka

Dzięki wiosennej zbiórce makulatury, rok szkolny 2017/2018, (każda klasa ofiarowała część pozyskanych funduszy) oraz wpłatom indywidualnym (nauczyciele z dyrekcją szkoły na czele), nasza szkoła mogła wysłać zebrane pieniądze do Fundacji WATOTO DZIECI AFRYKI i wykupiła Bilet do stacji ŻYCIE dla Adeli, ur. 2015 r. mieszkanki Konga Demokratycznego.  Bilet do stacji ŻYCIE, to opłacenie kosztów leczenia dziecka z choroby głodowej. Leczenie to obejmuje pobyt w szpitalu (prowadzonym przez polskie misjonarki w Mulambi, dystrykt Bukavu, prowincja Sud - Kivu, Kongo Demokratyczne), leczenie ambulatoryjne oraz dożywianie przez okres do 6 miesięcy po opuszczeniu szpitala.

Dziękując naszej szkole, prezes Fundacji - pani Magdalena Słodzinka, napisała:

Życzę, aby ofiarowane dobro wróciło do Was zwielokrotnione.

Jesienna zbiórka makulatury, przeprowadzona, jak zwykle, przez pana Lecha Karwowskiego, pozwoliła na zebranie 336, 35 zł. Na tą kwotę, oprócz ofiarowanych prawie przez każdą klasę części pozyskanych funduszy, złożyły się również wpłaty indywidualne pracowników szkoły i dyrekcji.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym szlachetnym przedsięwzięciu. Miejmy nadzieję, że przy pomocy następnej zbiórki makulatury uda nam się znowu wesprzeć głodujące dzieci Afryki.