Turniej Piłki Siatkowej w Ełku

" Orlik Volleymania - Miksty"

Dnia 28.04.2015.r.  na boisku wielofunkcyjnym  MOSiR w Ełku odbył się Regionalny Turniej w Piłkę Siatkową „ Orlik Volleymania”. W rozgrywkach wzięły udział 4-osobowe drużyny mieszane, czyli miksty.  W skład  każdego zespołu wchodziło 3 chłopców i 3 dziewczyny. W turnieju wystartowało 9 drużyn z Ełku, Gołdapi i Prostek.

W składzie naszej drużyny znaleźli się: Amelia Dłużniewska, Agata Orłowska, Sandra Brolek, Filip Chmielewski, Piotr Głębocki i Miłosz Zyskowski. Kapitanem ekipy z Prostek był Piotrek.  Drużyny podzielono na dwie grupy. Nasi znaleźli się w grupie B. Z grupy wyszli na drugim miejscu, przegrywając tylko jeden mecz  z SP 4 Ełk.

Poziom rozgrywek był wyrównany. Zawodnicy z zacięciem walczyli o każdy punkt.  Wyleli wiele potu . Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze. Biorąc pod uwagę fakt, iż  w składzie pozostałych drużyn znaleźli się zawodnicy  z klas sportowych , to nasi  mali sportowcy zagrali wyśmienicie. Godnie reprezentowali naszą szkołę w tym turnieju.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach w małym finale, czyli o 3 miejsce, zagrała z uczniami z Gołdapi. Pierwszego seta wygrali. Drugą partię przegrali i grali tie-breaka.  Dzielnie walczyli, ale nie wytrzymały organizmy. Palące słońce i duża ilość meczy rozgrywanych po sobie spowodowały osłabienie organizmów, a do tego jeszcze stres , który paraliżował. Nie pomogło nawet oblewanie się zimną wodą. Ostatecznie drużyna naszej szkoły zajęła IV miejsce w turnieju. To świetny wynik!!!  Za udział w turnieju  uczniowie otrzymali koszulki sportowe . Zawodników przygotowała Agnieszka Purzeczko.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Jesteśmy z Was dumni !!!

Agnieszka Purzeczko