Luiza Wawer

Luiza - mały sportowiec na dwóch kółkach

Luiza Wawer to  uczennica  klasy V a Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach. Od najmłodszych lat reprezentuje szkołę w biegach przełajowych , osiągając bardzo dobre wyniki. Od  jakiegoś  czasu jej wielką pasją jest kolarstwo.  Startując, w zawodach w całej Polsce, rozsławia naszą szkołę oraz gminę.

Luiza startuje zarówno w kolarstwie górskim, jak i szosowym. Bakcyla sportowego zaszczepił w niej tata, który jest wielkim pasjonatem sportu i wszelkiej aktywności ruchowej . Kolarstwem zainteresowała się przez swoją starszą siostrę . W szkole aktywnie uczestniczy w zajęciach koła sportowego , rozgrywkach sportowych oraz wszelkich innych imprezach sportowo – rekreacyjnych.

Kolarstwo to bardzo ciężka i wymagająca dyscyplina sportu. Trzeba wyszkolić się technicznie , ale i fizycznie. To bardzo mozolna praca na treningach i nie tylko. Trzeba swoje wybiegać i wyjeździć kilometry na rowerze. Trasy na zawodach są zazwyczaj  bardzo  urozmaicone i wymagające. W kolarstwie górskim popularne są korzenie, ostre zjazdy , ciężkie podjazdy  oraz błoto. Luiza osiąga sukcesy w kolarstwie na zawodach sportowych różnego szczebla.  Od 2013 roku dziewczynka startowała 41 razy . Wygrała 30 razy, 10 razy uplasowała się na miejscu II, tylko raz była IV. Sukcesy to  motywacja do dalszej pracy nad sobą , ale i nagroda za wytężoną pracę.

Sukcesy Luizy  w ostatnim czasie.

07. 09.2014 Rawa Mazowiecka Merida Mazovia Ogólnopolskie Zawody Kolarskie Kat. Żak –I miejsce

14.09.2014 Supraśl Maratony Kresowe Ogólnopolskie Zawody Kolarskie Kat. ŻAK – I miejsce

05.10.2014 Nowy Dwór Mazowiecki Merida Mazovia Klasyfikacja generalna po letniej edycji - II miejsce

08.03.2015 Merida Mazovia MTB Karczew - II miejsce

2203.2015 Merida Mazovia MTB Długosiodło – I miejsce

12.04.2015 Mazovia Legionowo – II miejsce

18.04.2015  Puchar Polski MTB XCO Białystok – I miejsce

19.04.2015 Puchar Polski MTB XCO Michałów – I miejsce

Ciężka praca oraz sukcesy sportowe w kolarstwie młodziutkiej Luizy zaowocowały zajęciem przez nią 7 miejsca w Plebiscycie na Sportowca Roku 2014 w Powiecie Ełckim.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Jesteśmy z Ciebie dumni!!!

Agnieszka Purzeczko