Sukces w Starych Juchach !!!

Dnia 09.05.2015 r. w Starych Juchach odbyły się VIII Jaćwieskie Wiosenne Wojewódzkie Biegi Przełajowe. Uczniowie szkół podstawowych i  gimnazjalnych oraz nauczyciele rywalizowali na trudnych , ale malowniczo położonych trasach biegowych. Pogoda dopisała i humory również. Jak zwykle wystawiliśmy solidną ekipę i po raz kolejny odnieśliśmy sukces.

W imprezie tej wystartowało 12 szkół podstawowych.  Naszą szkołę reprezentowało 34 zawodników. Uczniowie rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyźni.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach zajęła I miejsce.

W kategorii klas IV chłopców Mistrzem VIII Wiosennych Wojewódzkich Biegów Przełajowych  został  Rafał Jakubik. Uczeń pobiegł znakomicie i wygrał z dużą przewagą. W tej  samej kategorii V miejsce zajął Wojciech Szymanowski, VII - Adam Kukier, a IX Szymon Kiełczewski.  W kategorii dziewcząt klas IV na miejscu VII uplasowała się Ewa Krukowska. Uczennica Dominika Rogińska wywalczyła miejsce X.

II miejsce w kategorii klas V chłopców zajął Filip Chmielewski. W tym samym biegu na IV miejscu uplasował się  Ernest Moryc, a na VII Dariusz Kuligowski. Bardzo dobrze spisały się również dziewczęta klas V. W biegu na 800 m II miejsce wywalczyła Natalia Kudrawiec, a III Oliwia Kupiecka. Luiza Wawer zajęła VII miejsce.

Znakomicie zaprezentowali się mali sportowcy z kategorii 2005 i młodsi.  Na II stopień podium wdrapała się Paulina Lewandowska , a na III Oliwia Próchniak. Wśród chłopców w tej samej kategorii V miejsce wywalczył Patryk Gilun. Na miejscu VII rywalizację ukończył Konrad Ocimek.

W kategorii nauczyciel II miejsce zajęła  pani Marta Kuczewska, która dzielnie walczyła na trasie biegowej i zdobyła dla naszej szkoły drogocenne punkty.

W składzie naszej reprezentacji znaleźli się również: Miłosz Zyskowski, Piotr Głębocki,  Rafał Hołtyn, Głębocka Julia, Kozłowska Magdalena, Kiluk Natalia,Ocimek Sebastian, Kacperski Paweł, Wiktoria Jurczykowska,Magda Gentek, Sandra Borczuch, Czajka Helena, Żabińska Kaja, Zawalich Julia, Sokół Dominka,  Siedlecki Paweł, Gabriela Modzelewska, Patryk Leonik.

Wszyscy mali sportowcy  spisali się podczas tych zawodów na medal. Godnie reprezentowali naszą szkołę i walczyli zgodnie z zasadą fair play. Jesteśmy z Was dumni! Pamiętajcie zawsze, że wygranym  jest każdy, kto dobiegnie do mety.  Uczniów do zawodów przygotowywała nauczycielka wychowania fizycznego Agnieszka Purzeczko. W opiece nad tak dużą reprezentacją pomagali rodzice.  Dziękujemy paniom  Żanecie Moryc oraz  Marcie Kuczewskiej i zapraszamy do dalszej współpracy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!