80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

01 września społeczność naszej szkoły wzięła udział w gminnych obchodach 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Uroczystość rozpoczęła msza święta odprawiona w intencji poległych. Po mszy złożono kwiaty pod obeliskiem przed kościoły.

Następna część odbyła się na mogile w Boguszach. Zgromadzeni wysłuchali m.in. apelu poległych, wystąpień wójta Gminy Prostki - p. Rafała Wilczewskiego oraz zaproszonych gości. Delegacja Wojska Polskiego oddała hołd poległym i zamordowanym salwą honorową. Delegacje złożyły wiązanki i zapaliły znicze.

Dodatkowo delegacja naszej szkoły złożyła wiązanki i zapaliła znicze na grobach w lesie oraz pod tablicą pamiątkową ppor Antoniego Abramowicza przed szkołą.

Po uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na żołnierską grochówkę do naszej szkoły.

Więcej szczegółów i zdjęć na stronie Gminy Prostki