XIX Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

10 października 2019r. uczniowie naszej szkoły oraz rodzice wzięli udział  w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem ”Wstańcie, chodźmy”.

Wyjechaliśmy z Prostek 09 października o godz. 22.00  W pielgrzymi nastrój wprowadził wszystkich ks. Karol. Podróż minęła spokojnie. Około godz. 430dojechalismy do celu- ujrzeliśmy Jasną Górę. Pielgrzymowanie rozpoczęliśmy od nawiedzenia kaplicy Cudownego Obrazu. O godz. 600 uczestniczyliśmy w Odsłonięciu Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Był to czas zadumy, modlitwy i przedstawienia Pani Jasnogórskiej naszych próśb, intencji i podziękowań.

Po modlitwie i śniadaniu zwiedziliśmy klasztor Ojców Paulinów. O godz. 1100 rozpoczęła się uroczysta Msza Św. z  udziałem pocztów sztandarowych. Mszę celebrował opiekun i duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II – ks. Biskup H. Tomasik . W czasie homilii biskup nawiązał do znaczenia słów „Wstańcie, chodźmy”. Przypomniał zebranym- około 10 tyś. osób z 240 placówek czym te słowa były w czasie pierwszej pielgrzymki Ojca Świętego do Polski i jakie przesłanie niosą teraz.

Bezpośrednio po Mszy Św. nastąpił akt zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski. Potem został odczytany list do Ojca Świętego Franciszka. Mszę Św. zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

Po głównych uroczystościach udaliśmy się na obiad. Z Bożą pomocą, około  godziny 2300 szczęśliwie wróciliśmy do Prostek.

Organizatorów  tegorocznej pielgrzymki- Joannę Cybulską, Justynę Kurzątkowską wspierali: ks. Karol, p. Agnieszka Nieznańska, p. Anna Złotkowska oraz rodzice uczniów kl. VIIIa. W sposób szczególny chcielibyśmy podziękować tym, którzy dofinansowali wyjazd uczniów do Częstochowy. Składamy serdeczne Bóg zapłać darczyńcom:

- Radzie  Rodziców  przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach,

- ks. Piotrowi Sulewskiemu- proboszczowi parafii p.w. św. Antoniego w Prostkach,

- mieszkańcom Prostek i Ostregokołu.

Tegoroczna pielgrzymka odbyła się w ramach realizacji szkolnych projektów: „ Szkoła Wierna Dziedzictwu”, „Szkoła Przyjazna Rodzinie”.

Dziękujemy Bogu i Czarnej Madonnie za czas pielgrzymowania.

Alicja Dylewska- ucz. kl. VIIIa

Joanna Cybulska- koordynator szkolnych projektów: „Szkoła Wierna Dziedzictwu” i „Szkoła Przyjazna Rodzinie”