Tradycja szkoły

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.

Krzysztof Dzikowski, Jest taki dzień z repertuaru zespołu Czerwone Gitary

Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie akcji charytatywnych będących reakcją odruchową i emocjonalną na potrzeby ludzi znajdujących się w potrzebie. Poniższa akcja jest jedną z nich.

6 grudnia 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Prostkach odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe. Ich uczestnikami byli uczniowie klas szóstych miejscowej szkoły podstawowej. Warsztaty zorganizowała i przeprowadziła Pani Katarzyna Kozikowska.

Młodzież ze zgromadzonych przez Panią Kasię elementów wykonywała karty, stroiki oraz ozdoby choinkowe. Dopisała kreatywność oraz fantazja uczniowska, chociaż początkowo brakowało pomysłów i zadanie wydawało się być niełatwe.

Powstałe wytwory młodzieńczej wyobraźni stały się integralną częścią kiermaszu świątecznego, z którego dochód zostanie przekazany dla chorych.

Zachęcamy do odwiedzenia stoiska kiermaszowego mieszczącego się w holu szkoły przy ulicy 1 Maja 19.