I miejsce w „Noworocznym Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar Wójta Gminy Ełk”

Reprezentacja szkoły chłopców w piłkę nożną wzięła udział w „Noworocznym Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar Wójta Gminy Ełk”. W rywalizacji brali udział zawodnicy z rocznika 2007 i młodsi.

W fazie losowania 7 drużyn zostało podzielonych na dwie grupy. Wyniki spotkań grupy B:

• SP Prostki- SP Straduny 5:1
  • SP Prostki- Nowa Wieś Ełcka I 1:3
  • SP Prostki- SP Mrozy 6:0

W grupie A zwyciężyła drużyna Nowej Wsi Ełckiej II przed Woszczelami i Rękusami. Z drugiego miejsca w grupie młodzi piłkarze z Prostek uzyskali awans do półfinału, w którym zmierzyli się z drugą drużyna z Nowej Wsi Ełckiej wygrywając 1:0. Sport jest nieprzewidywalny i w wielkim finale dał okazję do rewanżu na pierwszej drużynie z Nowej Wsi Ełckiej. Po zmianie ustawienia taktycznego w porównaniu z pierwszym meczem i wielkim zaangażowaniem zawodników, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach pewnie wygrywa 3:1 i zwycięża w całym turnieju. Wyróżnienie dla najlepszego zawodnika dostał Wiktor Kowalski.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce : SP Prostki

II miejsce: SP Nowa Wieś Ełcka I

III miejsce : SP Woszczele

IV miejsce: SP Nowa Wieś Ełcka II

V miejsce: SP Straduny

VI miejsce: SP Rękusy

VII miejsce: SP Mrozy

Skład SP Prostki: Rafał Kozikowski(BR), Wiktor Kowalski(K), Hubert Maciorowski, Sebastian Janczurewicz, Albert Mieńkowski, Dawid Cichorski, Mateusz Kondratowicz, Dawid Sokół i Tomasz Kacperski.

Trener Jakub Lasota