Gminny Konkurs Ortograficzny

Dnia 12 marca 2014 r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny o ,,Pióro Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach”.

Celem konkursu było propagowanie zasad poprawnej polszczyzny, szerzenie troski o poprawność pisowni w języku ojczystym,  rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych oraz zachęcanie uczniów do stawania w konkursowe szranki.

W konkursie wzięło udział 10 uczniów klas IV-VI, którzy reprezentowali wszystkie szkoły podstawowe Gminy Prostki. Uczestnicy pisali bardzo trudne dyktando najeżone pułapkami ortograficznymi.

Zwycięzcą została Zuzanna Fabiszewska - uczennica kl. VIa Szkoły Podstawowej w Prostkach, II miejsce zajęła A. Krugły - uczennica kl. V Szkoły Podstawowej w Bobrach, a III miejsce Kamila Nieznańska - uczennica kl. VIa Szkoły Podstawowej w Prostkach. Uczniów przygotowały nauczycielki: p. Agnieszka Nieznańska i p. Anna Krukowska. Konkurs zorganizowali p. Joanna i Wojciech Cybulscy.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz cenne nagrody, a zwyciężczyni również pamiątkowe pióro. Fundatorami byli: dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Prostkach p. Ewa Radkiewicz, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Prostkach p. Joanna Sztramko oraz dyrektor Szkoły Podstawowej im. J. Pawła II w Prostkach p. Jarosław Ćwik.

Gratulujemy zwycięzcom i liczymy na to, że w następnym roku w ich ślady pójdą następni miłośnicy języka polskiego.