Walentynki w bibliotece szkolnej

14 lutego to niezwykły dzień, więc w naszej bibliotece szkolnej obchodziliśmy go w sposób szczególny.

Na początku moi czytelnicy rozdali wśród naszej społeczności szkolnej karteczki z sentencjami związanymi z tym świętem, a następnie wzięli udział w konkursie walentynkowym. Zadaniem każdego uczestnika zmagań było przeczytanie tekstu pod tytułem „Najważniejsze z uczuć…”, a następnie udzielenie odpowiedzi na pięć krótkich pytań związanych z utworem. Moi czytelnicy doskonale poradzili sobie z tym wyzwaniem i udzielali prawidłowych odpowiedzi, chociaż pytania były podchwytliwe i wymagały  od dzieci wykazania się umiejętnością wnioskowania na podstawie tekstu.  Za podanie prawidłowych odpowiedzi uczestnicy konkursu mogli wybrać sobie walentynkowe nagrody.

No cóż. Umiejętność cichego czytania ze zrozumieniem można kształcić zawsze i - pokuszę się o stwierdzenie - wszędzie. Dowodem na potwierdzenie tej tezy jest spotkanie walentynkowe w bibliotece szkolnej. Uczniowie w przyjaznej atmosferze i pięknie udekorowanym pomieszczeniu bardzo chętnie czytali ciekawy tekst i cieszyli się, że mogą zdobyć maksymalną ilość punktów odpowiadając na pytania z nim związane. Gratuluję wszystkim i zapraszam do udziału w następnych konkursach czytelniczych.

Barbara Merska – szkolny bibliotekarz