Galeria arcydzieł z plasteliny

    Gdy w marcu zostały zawieszone zajęcia w naszej szkole, a następnie rozpoczęliśmy kształcenie zdalne, zastanawiałam się, jaką formę aktywności artystycznej  mogłabym zaproponować moim czytelnikom. Doskonale wiem bowiem, że w naszej placówce nie brakuje nam uczniów wszechstronnie uzdolnionych.  

       Na początku postawiłam na edukację plastyczną. Ze względu na to, że obecnie trudno jest nam zrobić zakupy w sklepach z artykułami papierniczymi, postanowiłam wybrać do pracy materiał, który wiele osób posiada w domu – plastelinę (w bardzo łatwy sposób jej brak można zrekompensować przygotowując własnoręcznie masę solną). Przygotowując prace z plasteliny, oprócz tego, że kształcimy naszą wyobraźnię i możemy pochwalić się swoją kreatywnością, to dodatkowo rozwijamy sprawność ruchową palców i dłoni, która stanowi bardzo ważny aspekt rozwoju dziecka. Lepiąc, może ono odnieść wymierne korzyści z zabawy miękką, plastyczną masą, a gdy jeszcze pozna ono zasady rządzące powstawaniem kolorów i ich odcieni – kreatywnym zabawom nie będzie końca. Takie „ugniatanki” wspierają rozwój naszych pociech, a także mogą być dobrym sposobem na nudę. Właśnie z tych powodów postanowiłam zaproponować uczniom klas 1-4 aktywne zabawy – tworzenie zwierzątek z plasteliny.

      Poniżej umieściłam zdjęcia rękodzieł wykonanych przez młodych artystów z naszej szkoły. Każdego dnia za pośrednictwem e-dziennika otrzymują oni instrukcję wykonania jakiegoś stworzonka. W ten sposób tworzą plastelinowe domowe zoo. Proszę zobaczyć, jakie cuda nadesłali.

       To nie koniec naszej zabawy. Kolejne instrukcje będę nadal przesyłała moim czytelnikom, a po wykonaniu zadania publikowała ich prace. Zapraszam więc do regularnego odwiedzania naszej galerii, która – mam nadzieję – będzie się powiększać.

Barbara Merska – szkolny bibliotekarz