WYRÓŻNIENIE w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym „Książka przyjaciel prawdziwy”

15 stycznia 2015r. nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego – „Książka przyjaciel prawdziwy”, który miał na celu  promocję czytelnictwa oraz głośnego czytania dzieciom. Adresowany był on do dzieci z klas I - III. Do zmagań w naszej szkole przystąpiły klasy II i III.

W ramach przygotowania do konkursu wychowawcy klas: panie Anna Baczewska, Magdalena Kurzątkowska, Małgorzata Zackiewicz i Żaneta Moryc przeczytały dzieciom książkę na głos „Solilandia. Klątwa Ducha Gór”, a następnie zadaniem uczniów było wykazanie się wiedzą na temat bohaterów i wydarzeń tam przedstawionych.

ELIMINACJE KLASOWE

23 marca 2015r. wszyscy uczestnicy konkursu zmierzyli się w eliminacjach klasowych – napisali test, w czasie którego wykazali się wiadomościami o świecie przedstawionym w „Solilandii”. Ten, kto uzyskał 60% i więcej, przeszedł do II części zmagań. I tu spotkała mnie ogromna niespodzianka – WSZYSCY uczniowie zakwalifikowali się do II etapu, który odbył się 30 marca 2015r.  I tym razem drugo i trzecioklasiści musieli wykazać się ogromną wiedzą i odpowiedzieć na wylosowane przez siebie pytanie. Po przeanalizowaniu wyników poszczególnych uczniów, uczniowie klas wraz z wychowawcami wytypowali drużynę trzyosobową, która reprezentowała klasę w czasie eliminacji szkolnych.

ELIMINACJE SZKOLNE

Eliminacje szkolne odbyły się 31 marca 2015r. w naszej bibliotece. Drużyny z poszczególnych klas musiały wykazać się szczegółową wiedzą i nie tylko na temat Soliludków i ich przygód. Wyniki kształtowały się następująco:

I miejsce zdobyła klasa IIa,

II miejsce klasa IIIa,

III miejsce klasa IIb,

IV miejsce klasa IIIb.

Nad przebiegiem zmagań czuwało jury w składzie: pani Krystyna Chyc, Barbara Merska, Agnieszka Karaś.

WSZYSTKIM UCZIOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!

ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIE

Zgodnie z regulaminem, zwycięska drużyna – z klasy IIa – z przygotowanej scenki nakręciła filmik kilkuminutowy i wysłała go do organizatorów konkursu.

Pomysłodawcami i wykonawcami scenariusza i strojów Soliludków byli pani Anna Baczewska i uczniowie z klasy IIa. Z pomocą w scenografii i efektach dźwiękowych przyszli pani Barbara Merska i jej wychowankowie, a w operatora kamery (aparatu  fotograficznego) wcielił się nasz pan dyrektor. To właśnie ten filmik nakręciliśmy.

19 maja 2015r. do naszej szkoły dotarła radosna informacja – filmik, w którym zagrały dzieci z klasy IIa ZDOBYŁ WYRÓŻNIENIE!!!

Bardzo się cieszymy!

IIa serdecznie gratulujemy!!!