Konkurs Tańca Towarzyskiego "Dances from the World"

Poznaj świat poprzez taniec

PHOTOS

VIDEO

W ramach projektu "Swiat, to my" programu English Teaching Nidzickiej Fundacji Rizwoju NIDA w naszej szkole odbył się dziewiąty już z kolei konkurs tańca towarzyskiego. W tym roku przebiegał  on pod hasłem Dances from the world.

Dyrektor szkoły, pan Jarosław Ćwik wraz z panią Jadwigą Lasota - dyrektor Przedszkola Samorządowego walcem wiedeńskim, wykonanym z wielką gracją, oficjalnie rozpoczęli konkurs. Zgromadzona społeczność szkolna, rodzice oraz zaproszenie partnerzy projektu miała okazję podziwiać taniec Cha Cha rodem z Kuby w Ameryce Środkowej, Bollywood pochodzący z hinduskich wytwórni filmowych, taniec Hula z wysp hawajskich oraz hip hop, który narodził się w afro - amerykańskiej społeczności Stanów Zjednoczonych. Bogato zdobione szaty hinduskie, czy kwieciste stroje hawajskie cieszyły oko publiczności. W zmaganiach tanecznych wzięło udział pięć par z klas czwartych. Pierwsze miejsce zajęła Ewa Krukowska i Szymon Kiełczewski, drugie Dominika Rogińska i Dorian Dzikiewicz, trzecie Kamila Graczewska i Hubert Jenczelewski. Młodych tancerzy oceniały instruktorki z Olimpijskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier w Olecku wraz z przewodniczącą komisji konkursowej dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury panią Ewą Ratkiewicz. Dzieci z klas II - III wystąpiły  z pokazem tanecznym. Konkurs urozmaicały występy dzieci z Olimpijskiej Szkółki Tańca.

Taniec wyraża więcej niż słowa, dlatego może bardziej jednoczy narody na świecie i także, jak zauważył pan dyrektor Jarosław Ćwik, jest dobrym sposobem na życie. Brawo  i słowa uznania tym wszystkim, którzy wzięli udział w tej wesołej imprezie: do pozostałych skierujmy słowa świętego Augustyna: "Człowieku, naucz się tańczyć, bo inaczej aniołowie w niebie nie będą wiedzieli, co z tobą zrobić."

Koordynator projektu: Barbara Walaszek