Działania w ramach projektu "Świat, to my"

DZIAŁANIA W RAMACH PROJEKTU "ŚWIAT TO MY" PROGRAMU ENGLISH TEACHING

NIDZICKIEJ FUNDACJI ROZWOJU "NIDA"

POLSKO - AMERYKAŃSKA FUNDACJA "WOLNOŚCI"

1. Zabawa z  językami - zajęcia z absolwentką Mają Śliwińską, studentką II roku Filologii Hiszpańskiej, Germańskiej oraz Japońskiej University of Southampton (Anglia) oraz z native speakerem - Williamem Smithem, sudentem III roku Inżynierii Elektronicznej w Reading (Anglia)-wrzesień 2014 (organizator - Szkoła Podstawowa w Prostkach)

2. Koncert muzyczne "Festiwal Pokoju" - wrzesień 2014, lipiec 2015, wrzesień 2015 (organizator - Szkoła Podstawowa w Prostkach, Gminny Ośrodek Kultury)

3. Konkursy plastyczne z elementami języka angielskiego(organizator - Gminny Ośrodek Kultury, Szkoła Podstawowa w Prostkach)

* "Żyj zdrowo" - wrzesień 2014

* "Ochrona środowiska - wspólną troską) -  styczeń 2015 r.

* "Nasz świat - wspólnym dobrem" - wrzesień 2015 r.

4. Konkursy wiedzy z elementami języka angielskiego: (organizator Gminna Biblioteka Publiczna, Szkoła Podstawowa w Prostkach)

* "Zdrowy styl życia" - wrzesień/ październik 2014

* "Ekologia"  - luty 2015 r.

* "Bojownicy walki o pokój na świecie" - wrzesień 2015 r.

5. Przygotowanie muzyczne uczestników koncertów i konkursów piosenki angielskiej wrzesień, listopad, grudzień 2014 r., czerwiec, wrzesień, listopad, grudzień 2015 r. (organizator - Szkoła Podstawowa w Prostkach)

6. Koncerty Świąteczne - grudzień 2014, grudzień 2015r. (organizator - Szkoła Podstawowa w Prostkach, Gminny Ośrodek Kultury w Prostkach)

7. Wideokonferencje w języku angielskim z absolwentką szkoły Mają Śliwińską oraz jej kolegami z uczelni University of Southampton Anglia) pochodzących z Brazylii, Singapuru i Japonii: (organizator - Szkoła Podstawowa w Prostkach)

* "Styl życia w różnych krajów" - listopad / grudzień 2014 r.

* "Ochrona środowiska w różnych krajach na świecie" - luty / marzec 2015 r.

* "Uczenie się języków obcych - koniecznością współczesnego świata" - listopad / grudzień 2015 r.

8. Konkurs tańca towarzyskiego "Tańce z różnych stron świata"  kwiecień / maj 2015 r. (organizator - Szkoła Podstawowa w Prostkach)

9. Seminarium "Pokój na świecie"  - spotkanie z udziałem przedstawicieli Włoskiego Czerwonego Krzyża, studentów z Anglii (w tym naszej absolwentki Mai Śliwińskiej), Gminnego Ośrodka Kultury w Prostkach, rodziców i uczniów na temat działalności tych organizacji w celu utrzymania pokoju na świecie (organizator - Szkoła Podstawowa w Prostkach) - marzec 2015 r.

10. Konkursy piosenki angielskiej - listopad 2014 r., listopad 2015 r. (organizator - Szkoła Podstawowa w Prostkach)