Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W dniu 7 marca 2019 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty dotyczące Żołnierzy Wyklętych. Prowadziła je Pani Karolina - pracownik Instytutu Pamięci Narodowej.

Najpierw zostaliśmy podzieleni na pięć, pięcioosobowych grupek. Następnie każdy z zespołów miał za zadanie wypisać wszystko, co kojarzy nam się z żołnierzem. Wszystkie grupy spisały się na medal. Potem dostaliśmy kartki, na których zostały umieszczone symbole, takie jak na przykład ,,AK". Każda z grup musiała krótko opowiedzieć o danym symbolu bądź stowarzyszeniu. Z tym również poradziliśmy sobie bezproblemowo. Naszym ostatnim zadaniem było napisanie, czy uważamy, że Żołnierze Wyklęci  dobrze zapisali się w naszej historii. Wszyscy stwierdzili, że  Żołnierze Niezłomni trwale zapisali się w naszej historii. Pani Karolina była z nas dumna. Wśród odpowiedzi pojawiły się to, że dzięki Wyklętym możemy mieszkać w Wolnej Polsce, że nie musimy bać się wyjść z domu, że możemy spokojnie żyć i się uczyć. To wszystko zawdzięczamy Żołnierzom Wyklętym. To oni wytrwale walczyli za nasz kraj.

Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z panią prowadzącą oraz podziękowaliśmy jej za odbyte warsztaty.

autor: Ania Kalinowska  - ucz. 7a

Szkoła Wierna Dziedzictwu