„LET’S READ IN ENGLISH”.

W roku szkolnym 2019/2020 w klasie 1b realizowana jest innowacja pedagogiczna  „LET’S READ IN ENGLISH” .

Głównym celem wprowadzanej innowacji jest przeniknięcie  dziecka w świat bajek i nauki języka angielskiego. Bajki mają za zadanie bawić i skupiać uwagę dzieci. Pojawia się tam bogate słownictwo, często emocjonalne, miłe dla ucha, rytmiczne i dźwiękonaśladowcze. Dodatkowo poprzez urozmaicone ćwiczenia przed lub po wysłuchaniu bajki dzieci utrwalają sobie poznane lub wybrane celowo słowa, które będą im potrzebne w kolejnych kontaktach z językiem angielskim.

Pierwsze zajęcia poświęcone były książce Erica Carle – The Very Hungry Caterpillar – Bardzo głodna gąsienica. Jest to opowieść o żarłocznej, zielonej gąsienicy, która przemierza świat w poszukiwaniu smacznych kąsków. Podjada listki i owoce, ale nie gardzi również ciastkiem czy kiszonym ogórkiem. Nawet największy niejadek, towarzysząc jej w podróży poprzez przysmaki, dni tygodnia i liczby, skusi się na małe co nieco.