EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania.

Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom.

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

„Od zarania dziejów robiliśmy wiele rzeczy przy pomocy kamieni, żelaza, papieru czy ołówka – wszystkie te rzeczy odmieniły nasze życia. Obecnie żyjemy w innej epoce, w której to kod kształtuje świat. Różne epoki mają różne zawody i wymagania dotyczące umiejętności. W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania chcemy dać każdemu Europejczykowi i każdej Europejce możliwość odkrycia programowania i dobrej zabawy, z którą się wiąże ta umiejętność. Nauczmy się programowania, aby kształtować naszą przyszłość”-  cytat za https://codeweek.eu/about. Tam też więcej informacji o tej inicjatywie.

Uczniowie naszej szkoły brali udział w oddolej ogólnoświatowej akcji "EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania" - 5–20 października 2019 roku. Jest to oddolna inicjatywa realizowana przez wolontariuszy i wspierana przez Komisję Europejską.

W tym czasie uczniowie na zajęciach informatyki oraz na zajęciach dodatkowych uczyli się kodowania na platformie code.org oraz w aplikacji do programowania Scratch.