Kropla życia - podsumowanie akcji

W dniu 10 listopada odbyła się moblina zbiórka krwi organizowana z inicjatywy uczniów klasy 6b oraz wychowawcy Anny Fidura-Syłak w ramach projektu Aktywne Szkolne Kluby Wolontariatu.

Dzięki życzliwości Proboszcza akcja zbiórki odbyła się na placu przed Kościołem w Prostkach. Poza placem przed Kościołem Proboszcz udostępnił nam również plebanię, gdzie częstowaliśmy chętnych kawą i herbatą, w czasie wypełniania dokumentów oraz oczekiwania na swoję kolej. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa z Olsztyna przyjechał przed godziną 10:00 i do godziny 15:00 krew oddawały osoby w wieku od 18 do 65 roku życia. Chętnych nie brakowało, chociaż z naszych obserwacji wynika, że więcej odważnych było kobiet :) W podziękowaniu każda osoba otrzymała antystresową kropelkę krwi oraz przypinkę niepodległościową od wolontariusza, a od RCKiK w Olsztynie paczkę ze słodkościami
Bardzo zaskoczyła nas liczba chętnych do oddania krwi ludzi. Cieszymy się, z zrealizowanej akcji. Dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w naszą akcję: rodzicom za pomoc w rozwieszaniu plakatów oraz oddaną krew, nauczycielom i pracownikom szkoły za udział w zbiórce, lokalnym Instytucjom za promowanie naszej akcji, Dyrekcji - za wsparcie i pomoc w organizacji, Proboszczowi za udostępnienie placu wraz z plebanią i ogłoszenie naszej zbiórki podczas Mszy Świętej, ale w szczególności dziękujemy ludziom, którzy przyszli i oddali kawałek siebie - swoją krew, aby móc ratować innych.

Dziękujemy!

Wolontariusze 6