8 grudnia 2020r. w szkole podstawowej Nr 5 w Ełku odbył się Powiatowy Konkurs Plastyczny Rodzina źródłem wartości i tradycji-100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II -patriotyzm.W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Emili Tabak – Sulewskiej.

Celem konkursu było podkreślenie roli rodziny w rozwoju osobowym człowieka, przybliżenie uczniom postaci św. Jana Pawła II jako autorytetu moralnego współczesnego świata i jego nauczania, kształtowanie poczucia własnej tożsamości narodowej oraz postawy patriotycznej, zachęcanie uczestników do prezentowania własnych umiejętności oraz integracja szkół wychowujących do wartości.

Nasze uczennice z klasy VI B i VI A – Kayah Dąbrowska oraz Julia Lelo zajęły I i II miejsce, pokonując reprezentantów kilku szkół.

Uczennice otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Nie zapomniano również o opiekunie, który również został nagrodzony.

Gratulujemy zwycięzcom!

Emilia Tabak-Sulewska