XI Jaćwieskie Wiosenne Wojewódzkie Biegi Przełajowe w Starych Juchach

Dnia 10.05.2018 r. w Starych Juchach odbyły się XI Jaćwieskie Wiosenne Wojewódzkie Biegi Przełajowe. Uczniowie szkół podstawowych i  gimnazjalnych oraz nauczyciele rywalizowali na trudnych , ale malowniczo położonych trasach biegowych. Pogoda jak zwykle dopisała i humory również. Wystawiliśmy solidną ekipę i po raz kolejny odnieśliśmy sukces.

W imprezie tej wystartowało 14 szkół podstawowych.  Naszą szkołę reprezentowało 22 zawodników. Uczniowie rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyźni.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach zajęła II miejsce .

III miejsce w rywalizacji sportowej rocznika 2007 w kategorii chłopców zdobył Sebastian Janczurewicz z klasy IV b , a jego kolega Łukasz Szulc wywalczył w tej samej kategorii miejsce IV.

W kategorii klas VI chłopców IV miejsce zajął Konrad Ocimek. Uczeń pobiegł znakomicie i walczył do końca na dystansie 1500 m. W kategorii dziewcząt, na tej samej trasie,  najlepiej pobiegła Oliwia Kudzin, która uplasowała się na VII miejscu.

V miejsce w kategorii klas V chłopców zajął Patryk Gilun. W tym samym biegu na VI  miejscu uplasował się  Filip Kukier, a na VII Jakub Koszewski. Tuż za nim przybiegł David Wiatrak. Bardzo dobrze spisały się również dziewczęta klas V. W biegu na 800 m V miejsce zajęła Alicja Lachowicz, a VI była Aleksandra Iżbicka. Na VII miejscu  uplasowała się Aleksandra Opacka.

Znakomicie zaprezentowali się mali sportowcy z kategorii 2008 i młodsi.  Na IV miejscu bieg ukończyła Martyna Wierzbicka.

Najstarsi uczniowie naszej szkoły również spisali się doskonale. Uczeń klasy VII a Oskar Kurowski wywalczył miejsce IV, a Julia Niedzielewska z klasy VII b uplasowała się na miejscu VII.

W składzie naszej reprezentacji znaleźli się również : Dominika Rogińska, , Próchniak Oliwia, Sokół Dominka,  Mańkowska Zuzanna, Nikolina Pycz , Szulc Isabel, Wojciech Szymanowski.

Wszyscy mali sportowcy  spisali się podczas tych zawodów na medal. Godnie reprezentowali naszą szkołę i walczyli zgodnie z zasadą fair play. Jesteśmy z Was dumni! Pamiętajcie zawsze, że wygranym  jest każdy, kto dobiegnie do mety.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!