Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam jak czytam”

8 czerwca 2018r.  nasza społeczność szkolna wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam jak czytam”, której zasadniczym celem jest promocja czytelnictwa w naszym kraju. Pomysłodawcą i głównym jej organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, od 28 lat jednego z najpopularniejszych czasopism dla nauczycieli, natomiast organizatorami przedsięwzięć w poszczególnych miastach – biblioteki szkolne i publiczne.

W naszej szkole tak akcja po raz pierwszy się odbyła. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie i nauczyciele, a także zaprosiliśmy na to spotkanie wszystkich rodziców. Spora część naszych mam i tatusiów chętnie przyłączyła się do naszego grona czytelniczego, tym samym dając przykład uczniom.

Tego dnia pogoda nam sprzyjała, więc na kocykach na boisku szkolnym w cieple promieni oddawaliśmy się z ogromną ochotą czytaniu. Szczerze powiedziawszy, aż żal było rozstawać się z książką i wracać do szkoły… Jednak trzeba było to uczynić. L Mam nadzieję, że dzięki takiej formie promocji czytelnictwa znajdą się osoby, które odkryją magiczny świat książki (jeśli do tej pory tego nie udało im się zrobić) i stanie się ona ich przyjacielem na każdy dzień…

Bibliotekarz szkolny – Barbara Merska