Gminny Konkurs Plastyczny „100 lat Niepodległej Polski”

W październiku 2018 roku został ogłoszony konkurs plastyczny na plakat upamiętniający 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorem tego konkursu była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Prostkach.

Konkurs miał na celu  propagowanie postaw patriotycznych wśród uczniów szkół podstawowych z gminy Prostki oraz kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec Ojczyzny. Popularyzowano i upowszechniano również wiedzę o:

- historii Polski i walce narodu o niepodległość,

- odzyskaniu przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 roku,

- najważniejszych postaciach związanych z tym wydarzeniem.

Zadaniem młodych artystów było przedstawienie postaci, symboli, wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku w formie plakatu wykonanego dowolną techniką plastyczną.

W konkursie udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rożyńsku Wielkim, Szkoły Podstawowej im. Ks. Bpa Edwarda Samsela w Wiśniowie Ełckim oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach.  Wykazali się oni kreatywnością i pomysłowością, co zaowocowało wykonaniem ciekawych prac. Plakaty uczniów zostały ocenione w trzech kategoriach wiekowych:

klasy VII - VIII

I miejsce – Aleksandra Milewska – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach

II miejsce – Oliwia Kudzin - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach

III miejsce – Patrycja Drozdowska – Szkoła Podstawowa w Rożyńsku Wielkim

Wyróżnienie – Marta Borys - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach

klasy V- VI

I miejsce – Wiktoria Gałkowska - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach

II miejsce – Oliwia Gentek i Natalia Szyłak - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach

III miejsce – Gabriela Kalinowska – Szkoła Podstawowa w Rożyńsku Wielkim

Wyróżnienie:

- Zuzanna Zawistowska - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach

- Julia Krajewska – Szkoła Podstawowa w Rożyńsku Wielkim

- Katarzyna Komosińska – Szkoła Podstawowa w Rożyńsku Wielkim

- Amelia Wiśniewska - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach

- Marika Nowacka - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach

- Julia Zalewska - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach

klasy IV

Wyróżnienie – Anna Januszczyk - Szkoła Podstawowa w Rożyńsku Wielkim

Talent młodych artystów został zauważony i doceniony. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy i osoby wyróżnione nagrody rzeczowe, które zostały wręczone podczas akademii dnia 9 listopada. Prace laureatów można obejrzeć na wystawie, która zdobi hol Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie i przeprowadzenie konkursu plastycznego.

Agnieszka Purzeczko i Barbara Merska